facebook
mask
Güvennet Akademi Avukat Katipliği Eğitimi
mask
Şimdi Başvur
Eğitimlerimize sadece bir adım uzaklıktasın. Aşağıdaki formu doldurduğunuzda detaylı bilgi için sizi arayacağız.
mask
Avukat Katipliği Eğitimi

Sertifikalı Avukat Katipliği Eğitim Programının Amacı:

Avukatlık hizmetlerinin bir kısmını, avukatlar adına yerine getiren kâtiplerin mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması suretiyle hizmet kalitesinin yükseltilmesine destek olmak.


Avukat Katibi Kimdir?

Bir avukatın katibi olarak bir kariyer planı yapmak istiyorsanız, mesleğin inceliklerini öğrendikten sonra keyifle çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bir avukat katibi olarak çalışarak, avukat odalarının idare ve iş faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olursunuz. Üstlendiğiniz rol, hem yasal bir uygulama olarak hem de bir işletme olarak bakıldığında bir bütünün parçası gibidir. Mahkeme prosedürlerine uygun davranmalı ve görgü kurallarına aşina olmalısınız. Mesleki niteliklerinizi geliştirmelisiniz. Avukat katibi için kısaca avukatın sağ kolu tabiri kullanılabilir. Çünkü avukat katibi, birlikte çalışmakta olduğu avukata her davasında yardımcı olmak üzere çalışır.


Avukat Katibi Ne İş Yapar?

Avukat katipleri, yanlarında çalıştığı avukatların fazla olan iş yükünün hafifletmek için çalışırken, avukatı evrak ve takip işlerinden kurtarır. Avukatın en büyük yardımcısı olma görevini üstlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre avukatların yanlarında avukat katibi çalıştırmaya hakları vardır. Avukatlar, konuyla alakalı yasa gereği yanlarında kâtip çalıştırabilirler. Kâtipler, avukatların sağ kolu olma görevini üstlenir.


Avukat Katiplerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Avukat kâtiplerinin yapmakla yükümlü olduğu bazı görev ve sorumluluklar aşağıdaki gibi sıralanabilir.


 • Avukatın duruşma programını takip eder.
 • Evrakları düzenler.
 • Davaların dosyalanmasını sağlar ve düzenli olarak takibini yapar.
 • Müvekkil ile avukat arasındaki görüşmeleri ayarlar.
 • Makbuz hazırlar ve bunları imzalatır.
 • Telefon, mail, faks gibi iletişim trafiğini yönetir.
 • Randevuları düzenler.
 • Adliyeden gelen davalarla alakalı tüm yazıları dosyalara aktarır.
 • Adliyeye giderek evrak işlerini yönetir.
 • Barodan kendisine verilen yetki belgesiyle adliyeden, icra dairelerinden evrakların kopyalarını alır.
mask
Uzaktan "Avukat Katipliği" Eğitimine Kimler Katılabilir?
 • Avukat kâtibi olarak çalışan ve çalışmayı düşünen herkese açık bir programdır.
 • Bu eğitime katılabilmek için, herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul yoktur.
 • Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir.
 • Diğer yandan, özgeçmişini güçlendirmek, bilgisini belgelendirmek, iş başvurularında öne çıkmak ya da terfi olmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

İş pozisyonları eğitim seviyenize ve öğrenim derecenize göre değişkenlik gösterebilir.


 • Potansiyel İş Pozisyonları; Hukuk Bürolarında Avukat Katipliği, Danışmanlık Bürolarında Sekreter, Avukat Sekreteri, Avukat Asistanı
mask
Uzaktan Avukat Katipliği Eğitiminin İçeriği Nedir?
 • Hukuk Dili Kavramı
 • Katiplik Hukuku Ve Yetkileri
 • Hukuk Bürosu Katiplik İşlemleri
 • Etkili İletişim Teknikleri
 • Meslek Ahlakı
 • Dosyalama Ve Arşivleme Teknikleri
 • Adli Mercilerle İlişkiler
 • Devlet Dairelerinde Yürütülen İşlemler
 • Adli Yazışmalar Ve Dilekçeler
 • İlanlar Ve Tebliğ Belgeleri
 • Sözleşme Türleri Ve Örnekleri
 • Temel Hukuk Kavramları
 • Ticaret Hukuku Kavramları
 • İcra Ve İflas Hukuku Temel Kavramlar
 • İcra Katipliği Dosya Evrak İşlemleri
 • Noterlik İşlemleri Ve Belge Örnekleri
 • UYAP Eğitimi
mask
Güvennet Akademi

Sayfa Güncelleniyor..


mask
Tanıtım Videosu
mask
Öğrencilerimiz Eğitimimiz için ne söyledi
Güvennet Akademi'den aldığım ilk eğitim değil. Bir önceki eğitimin verdiği güven ve cesaretten desteklerini eksik etmeyen eğitim danışmanım İrem Hanım'a şükranlarımı sunar, başarılarının devamını dilerim. Bu sektörde böyle bir olanağın olmasından haberdar olmayan bir çok insan var ve eminiz ki Güvennet bu konuda yaptığı özverili çalışmalarıyla gerekli başarıyı elde etmenize yardımcı olacaktır. Eğitim danışmanım İrem Hanım’ın kendi işine olan hakimiyeti bize güven verdi cesaret verdi. Özverili çalışmalarından dolayı İrem hanım efendiye teşekkürlerimi bir borç bilirim. Bana bu yolda ışık oldular.
Halil ÖzdoğanAvukat Katipliği Eğitimi
Güvennet Akademi ile yollarımız Avukat Katipliği eğitimi ile 2021'de kesişti. Eğitim içeriği dolu dolu ve zengindi. Eğitim Danışmanım Çiğdem Hanıma çok teşekkür ediyorum. Teşekkürler Güvennet Akademi başka eğitimlerde görüşmek üzere...
Hasan kavlaAvukat Katipliği Eğitimi
Her soruma cevap verildi. Çok tatlı dilli, sempatikler. Eğitim içerikleri çok güzel. Sertifika mı aldım ilginiz için teşekkür ederim. Kafamdaki kuşkular kalktı. Güvenilir bir kurum. Gizem D. Hanım’a ilgisi için teşekkürler. İyi çalışmalar.
melike ekerAvukat Katipliği Eğitimi
Güvennet Akademi'ye ve sevgili danışmanım Gizem Hanım' a şükranlarımı sunuyorum. Tekrar yenilikler ile dolu programlarda sertifikalarda buluşmak ümidiyle. . Sevgiler :)
Ayşe AlkanatAvukat Katipliği Eğitimi
Her Konuda Sıkılmadan, yorulmadan sorularimızı cevaplayan, Gizem D. Hanım' a çok Teşekkür Ederim...
Şenol macitAvukat Katipliği Eğitimi
Önce Kerime hanım sonra da çiğdem hanıma ilgisi için çok teşekkür ederim ☺️
Bartu TuncaAvukat Katipliği Eğitimi
Değerli GÜVENNET Akademi ailesi kurumunuzdan almış olduğum Avukat Kâtipliği Eğitimi süresi boyunca bana göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizlerin bu güler yüzlü ve yaklaşımınız ve samimiyetiniz insanlara güven ve huzur veriyor. Sizlere yürekten inanıyor ve ayni başarıların devamını diliyorum. İyi ki varsınız GÜVENNET.
Can sevinçAvukat Katipliği Eğitimi
Sosyal medya üzerinden iletişime geçtiğim Güvennet Akademi Avukat Katipliği eğitimini başarılı şekilde tamamladım. Başta Çiğdem Hanım olmak üzere herkese teşekkür ederim.
Emre ekimoğluAvukat Katipliği Eğitimi
Bugün Avukat Katipliği Eğitimi Sınavına girdim, sınavı geçtim Sertifikayı almaya hak kazanmış oldum. Ama asıl başarımın arkasında öğrenme ve heveslendirme bölümünde Güvennet Akademi’nin motivasyon dolu kişiliğiyle güven aşılayan Sevgili eğitim Danışmanı Gizem'e Canı Gönülden tşklerimi bir borç bilirim...Sevgili Gizem harika bir insansın ve Güvennet Akademi bilmeli ki aralarında mükemmel bir Melek var...Sizin ve Güvennet Akademinin tüm personellerinin Gelecek hayatlarının da başarılarla Mutluluklarla dolu dolu geçmesi dileklerimle selam ve sevgilerimi yolluyorum...Tşk ler Gizem ve Güvennet Akademi.
Mustafa EnsaroğluAvukat Katipliği Eğitimi
Güvennet Akademi ile aldığım Avukat Kâtipliği eğitimi sertifikası ile işe girdim çalışıyorum….Bu süreçte bana yardımcı olan danışmanım Gizem hanıma ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizler de GÜVENNET AKADEMİ ile belgelerinizi almakta geç kalmayınız.
ERKAN KURŞUNAvukat Katipliği Eğitimi
Eğitim Danışmanım Gizem Hanım sayesinde çok keyifli ve güvene dayalı bir eğitim aldım. Güvennet Akademi ailesinin çatısı altında olmak ayrıcalıklar dünyasında merhaba demek benim de kaygılarım vardı Gizem Hanım sağolsun tüm sorularımın cevabını verirken nezaketiyle enerjisiyle sadece bu eğitimde değil devamının gelmesini sağladı çok ama çok teşekkür ediyorum Gizem hanım =pozitif😇 enerji ⚡️ çiçek 💐 gibi bir eğitmen kendi adıma çok şanslıyım 🙏🏻🌸🌸
Duygu TürkmenoğluAvukat Katipliği Eğitimi
Eğitim Danışmanım Gizem hanım çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, benimle çok güzel ilgilendiniz çok teşekkür ederim 🌸🌼🌸
Esme ŞahinAvukat Katipliği Eğitimi
Notlar anlaşılır ve bilgi vericiydi sınavım da güzel geçmişti teşekkür ederim emekleriniz için Seviliyorsunuz💓💓
Ayşe HocaoğluAvukat Katipliği Eğitimi
Ben bu eğitimin adını ilk sosyol medya üzerinden duydum ve başvurdum iyi ki de başvuru yapmışım hiç pişman değilim. Uzun ve çetin geçen iş hayatımdan beni rahat ve güven odaklı iş ortamına sokmuş bulunmakta almış olduğum eğitim. Özellikle Gizem hanıma çok teşekkür ederim benim hep yanımda oldu ve bana destek oldu. Bu yorumu okuyan herkese söylemek istediğim bir şey var oda Güvennet Akademi gerçekten güven içermekte.
Serkan Sergen ÖztaşAvukat Katipliği Eğitimi
Güvennet Akademi tüm çalışanlarına, kurum kurucusuna, benimle birebir ilgilenen Gizem hanıma çok tesekkur ederım. Mutlaka sizler de uzman bir yardım almalısınız. Harıka bir işletme gercekten güvenilirler. İyi çalışmalar herkese başarılarınızın devamı dilerim
cennet orduAvukat Katipliği Eğitimi
çok teşekkür ederim ilginiz için
Raziye TürkAvukat Katipliği Eğitimi
Sertifika Hakkında
 • ICCW ONAYLI SERTİFİKA

  ICCW
  ONAYLI SERTİFİKA
  INTERNATIONAL CERTIFICATION CENTER OF THE WORLD (DÜNYA ULUSLARARASI SERTİFİKASYON MERKEZİ) TARAFINDAN ONAYLANIP AKREDİTE EDİLEN VE TÜM DÜNYA ÜLKELERİNDE GEÇERLİ OLAN SERTİFİKALAR

  ICCW ONAYLI SERTİFİKA

 • KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

  KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ
  ONAYLI SERTİFİKA
  KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANAN VE E-DEVLETTE SORGULANIP GÖRÜNTÜLENEN
  SERTİFİKALAR

  KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

 • KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

  KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ
  ONAYLI SERTİFİKA
  KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANAN VE E-DEVLETTE SORGULANIP GÖRÜNTÜLENEN
  SERTİFİKALAR

  KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

mask
ICCW ONAYLI SERTİFİKA

ICCW ONAYLI SERTİFİKA

KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI USTALIK KALFALIK SERTİFİKA

KONYA TİCARET ODASI (KTO) KARATAY ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA

Güvennet Akademi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
KABUL ET
close
Güvennet Akademi Whatsapp Destek Hattı
HEMEN KAYIT OL
Eğitimlerimize sadece bir adım uzaklıktasın. Aşağıdaki formu doldurduğunuzda detaylı bilgi için sizi arayacağız.
DETAYLI BİLGİ AL
Eğitimlerimize sadece bir adım uzaklıktasın. Aşağıdaki formu doldurduğunuzda detaylı bilgi için sizi arayacağız.
Hemen Bilgi Al