HEMEN BAŞVUR
GÜNCELLENİYOR
Eğitmenlerimiz
Yavuz Gerçekçi / Fotoğrafçılık ve Kamera Eğitimi

Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Yavuz Gerçekçi; mesleğe 1999 yılında Bursa Hakimiyet Gazetesi’nin Mudanya Muhabiri olarak başlamıştır.


Bu süre içerisinde Radyo Poyraz’da haftalık haber programı hazırlayıp sunan Gerçekçi, Mudanya'da yayınlanan Yorum ve Manşet gazetelerinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü ile Kent Gazetesi'nin ve Anadolu Ajansı'nın Mudanya Temsilciliği'ni sürdürmüştür. Ayrıca, Bursa'da Yeni Marmara Gazetesi'nin kurucu ortağı olarak imtiyaz sahipliğini de 2015 yılına kadar üstlenmiştir.


23 yıldır sürdürdüğü mesleğinde; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışmalarda 'Araştırma' ve 'Yerel Haber' dallarında birincilik, ikincilik ve mansiyon ödülleri bulunmaktadır. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İletişim Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve RTÜK'ün çeşitli dönemlerde düzenlediği yerel ve bölgesel medya, eğitim, seminer ve çalıştaylarına katılmıştır. Avrupa Birliği ve Kültür Bakanlığı'nca desteklenen projelerde Proje Koordinatörlüğü görevini üstlenmiş, mesleki belgesel ile kültürel video kliplerin çekim ve kurgusunda da yer almıştır.


2008 yılından bu yana halen haftalık yayınlanan Mudanya Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürlüğü'nü sürdüren Gerçekçi, Mudanya Gazeteciler Derneği Başkanlığı'nın yanı sıra İnternet Gazetecileri Federasyonu Haber Ajansı Yayın Koordinatörlüğü görevine de devam etmektedir.


Hemen Bilgi Al
Phone+90 549 610 1316 Whatsapp
Eğitim Bilgi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close